Brazylia czyli karnawał i piłka nożna

04/28/2015
By

Kolorowa i taneczna Brazylia charakteryzuje się oryginalną kulturą i symbolicznym karnawałem w Rio. Oczy całego świata już są zwrócone w tamtą stronę z powodu przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożne,j których gospodarzem jest właśnie ów kraj.

brasil

Pobyt w Brazylii łączyć się będzie głównie z nietypowym dla nas klimatem oraz przede wszystkim ze stworzeniami, które (mimo iż widziane przez nas może w najgorszych koszmarach) naprawdę tam mieszkają. Jednym z takich miejsc jest tak zwana Wyspa Węży (Ilha da Queimada Grande). To malutka, lecz dość groźna wysepka. Położona jest na południe od Sao Paulo i już przeszła do historii. Według statystyk na metr kwadratowy przypada tam od jednego do nawet pięciu węży. Przebywający tam gatunek (żararak) jest bardzo groźny dla człowieka a jedno ukoszenia powoduje uszkodzenie układu nerwowego, nerek a nawet krwotok wewnętrzny. Ogólnie mówi się, że jad żararaków jest przyczyną ponad 89% zgonów spowodowanych ukąszeniami węży. Wyspa jest zatem objęta kwarantanną i zdecydowanie nie wolno jej odwiedzać. Na niezamieszkałym lądzie znajduję się jedynie latarnia morka, jednakże również nie urzęduje w niej żaden śmiałek. Słysząc takie opowieści powinniśmy uzmysłowić sobie, że wczasy w takim miejscu łączą się z nowymi sytuacjami, na które powinniśmy bądź co bądź być przygotowani.

Kolejną przestrogą, jakiej możemy udzielić przed wyjazdem do Brazylii to ostrzeżenie przed szerzącą się tam przestępczością. Od razu powinno wykluczyć się podróżowanie autostopem czy spacery niezaludnionymi ulicami późną porą, gdyż agresja i napaści głównie występują na tle rabunkowym. W razie zaistnienia jakiegokolwiek problemu należy udać się na policję i tam złożyć niezbędne zeznania.

To tylko dwie wady Brazylii, kraj ten ma zdecydowanie więcej zalet, fantastyczna zabawa podczas karnawału wciągnie nawet najbardziej cementowych tancerzy, a kultura i życzliwość ludzi sprawia, że chce się tu wracać.

Ceny biletów lotniczych w styczniu są dość wysokie. Za lot w obie strony zapłacimy od 3443 złotych, biorąc pod uwagę ofertę linii lotniczych LOT i TAP, aż do 4625 złotych lecąc na pokładzie Lufthansy. Połączenie na trasie Warszawa-Rio de Janeiro jest odrobinę tańsze, linia lotnicza British Airways oferuje bilety w cenie 3014 złotych.

Brazylia będzie za niedługo przeżywała istne oblężenie z powodu wyżej wymienionych mistrzostw, a także późniejszych Igrzysk Olimpijskich. Tak więc wszystkim tym którzy chcą zwiedzić ten niezwykły kraj w spokoju z daleka od natłoku turystów poleca się zrobienie tego jeszcze w 2013 roku. Czas więc wybrać się i zwiedzić Rio de Janerio, czy Sao Paulo. Na własne oczy musimy z pewnością zobaczyć górujący nad miastem pomnik Chrystusa Odkupiciela lub (bardziej dla fanów futbolu) udać się na stadion Maracana.

Jeżeli chodzi o dobre hotele to możemy wybrać między innymi pięciogwiazdkowy Miramar Hotel by Windsor, Windsor Atlantica, Sheraton Rio Hotel & Resort czy Caesar Park Ipanema.

brasil

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Spam protection by WP Captcha-Free

X