Największe niemieckie lotniska będą jeszcze większe

11/27/2014
By

Taka informacja obiegła świat pod koniec września, a dziś już wiemy, że port lotniczy we Frankfurcie nad Menem powiększy się o nowy trzeci Terminal. Zarząd lotniska zdobył konieczne do rozbudowy pozwolenia, choć nie wiadomo jeszcze kiedy, wiadomo jednak że nowy obiekt zlokalizowany będzie po południowej stronie lotniska.

Aby móc zacząć budowę potrzebna była zgoda władz miejskich miasta Frankfurt, ten etap zdaniem władz lotniska był najtrudniejszy dla nich samych, teraz wszystko w rękach budowlańców. Terminal 3 będzie nowoczesną konstrukcją modułową, która powstawać będzie etapami, co istotne po zakończeniu pierwszego etapu już będzie mógł obsługiwać pasażerów, szacuje się, że będzie to liczba około 14 mln rocznie.

Na chwilę obecną dostępna infrastruktura zdaniem spółki Fraport AG, która zrządza portem lotniczym we Frankfurcie nad Menem, jest wystarczająca. Jeśli jednak utrzyma się dotychczasowy 2-3 procentowy wzrost niemieckiego rynku lotniczego, już wkrótce, a dokładnie do 2021 roku lotniska w maksymalny sposób wykorzysta swoją przepustowość i konieczna będzie budowa nowego terminalu. Dlatego dmuchając na zimne lotnisko już postarało się o długoterminowe pozwolenie na budowę, tak by w razie potrzeby rynku natychmiast móc zareagować.

Stefan Schulte, przewodniczący rady nadzorczej Fraport AG przyznał, że władze ciągle analizują i prognozują potrzeby lotniska, o terminie budowy Terminala 3 zdecyduje wskaźnik przepustowości, bowiem najważniejsze jest to, by pasażerowie mogli w komfortowy podróżować.

Modułowa konstrukcja terminalu trzeciego będzie rosnąć w miarę potrzeb, po pierwszym etapie dostępnych będzie 24 stanowisk postojowych dla samolotów przy dwóch pirsach. Drugi etap oznacza powiększenie o jeszcze dwa pirsy. Zgodnie z wymogami naszych czasów, gdzie istotne jest środowisko, a w zasadzie jego ochrona, budynek będzie skierowany na optymalną wydajność i rozwiązania przyjazne środowisku. Władze portu lotniczego są pewne, że zastosowane rozwiązania pozwolą całkowicie zrezygnować z zewnętrznej energii cieplnej.

Fraport AGZlokalizowane terminalu od południa, naprzeciwko obecnych terminali 1 i 2 pozwoli połączyć go stacją kolejową poprzez rozbudowany system przenosin bagażu oraz wydłużoną kolejkę Sky-Line.

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem to najważniejszy port w Niemczech, ale także w środkowej części Europy, dla wielu krajów oznacza punkt przesiadkowy w dalszych podróżach za ocean i na Wschód do Japonii oraz Chin. Lotnisko oferuje szeroki wachlarz połączeń, z których korzystają także Polacy.

 

Czytaj również o niemieckich liniach Air Berlin tu

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Spam protection by WP Captcha-Free

X