Riwiera Turecka czeka!

05/26/2015
By

riwiera tureckaPiękna, słoneczna Turcja, co roku przyciąga tłumy turystów. Dwa lata temu Turcja osiągnęła w tej kategorii najwyższy wynik. Kraj uplasował się na 6 pozycji, jeżeli chodzi o najchętniej odwiedzane państwa na całym świecie. Szacuje się, że wtedy przez jej granicę przewinęło się blisko 38 milionów zagranicznych gości, co wygenerowało zyski rzędu 28 miliardów dolarów.

Sukces popularności został zapewniony przede wszystkim poprzez działania biur podróży oraz linii lotniczych. W ofertach pojawiły się magiczne tureckie destynacje, które przyciągają turystów swym charakterem jak również proponowanymi cenami. Obecnie do najpopularniejszych kierunków możemy zaliczyć Riwiere Turecką.

Antalya jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kurortów na Riwierze Tureckiej. Znajduje się w południowo- zachodniej części kraju. Antalya to nie tylko ośrodek turystyczny,to również prawdziwe biznesowo-kogresowe centrum, oraz stolica handlowa. Region oferuje podróżnym wybór hoteli o różnego rodzaju standardach, na każdej z ulic trafimy również na elegancką restaurację, bar czy kawiarnię. Kurort jest doskonale przygotowany na wizyty zagranicznych gości. W czasie wakacji liczba mieszkańców Antalyi wzrasta o połowę (z miliona do dwóch). Będąc na miejscu warto zwrócić uwagę na miejscowe zabytki. Symbolem miasta jest Minaret Yivli – meczet z 1230 roku. Inne atrakcje to przede wszystkim Brama Hadriana, Kalaici ( historyczna część Antalyi) oraz Kesik Minare – Ścięty Meczet z czasów cesarstwa rzymskiego. Największe wrażenie na turystach wywołują jednak wodospady Duden, wpadające do morza z wysokości 40 metrów.

riwiera tureckaDo Antalyi najtaniej dostaniemy się z portu lotniczego imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Bilet lotniczy za kurs w jedną stronę wyniesie promocyjnie 1076 złotych. Obniżka ceny obowiązuje tylko przez 2 tygodnie, dlatego konieczne jest śledzenie aktualnych promocji wśród przewoźników.

W ofercie polskich biur podróży znajdziemy m.in tygodniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu Bodensee zlokalizowanym w regionie Antalya. Cena za pobyt dla dwóch osób wyniesie 3 041 złotych, w tym zawarte są śniadania i obiadokolacje. Termin pobytu to okres od 15 do 22 kwietnia bieżącego roku. Hotel Bodensee, odrestaurowany w 2013 roku położony jest 2 kilometry od centrum miasta, 30 minut spacerkiem od piaszczystej plaży(znajdujący się tam sprzęt jest płatny – parasole, materace,leżaki). Wszystkie hotelowe pokoje cechują się minimalizmem, dzięki czemu są przejrzyste i schludne. Standardowe wyposażenie zawiera telewizor, telefon, klimatyzacje, balkon, prysznic. Na terenie budynku znajduje się restauracja, bar i odkryty basen,(dla najmłodszych brodzik). Z Internetu możemy korzystać odpłatnie w lobby.

Tags: , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Spam protection by WP Captcha-Free

X