Sycylijskie Palermo – kwintesencją wyspy

12/16/2014
By

palermoJeśli włoskie wakacje to na pewno w Palermo – nie za duże, ale bardzo towarzyskie miasteczko, w którym kultura europejska miesza się z kulturami Azji i Afryki. Pewnie dlatego wszyscy są tutaj przyjaźnie nastawieni i przyjmują z ogromną gościnnością każdego nadciągającego turystę.

Palermo to zarówno gospodarcza jak i turystyczna stolica sycylijskiej prowincji. Główne gałęzie ekonomiczne to handel, usługi i rolnictwo. Historia powstania miasta jest niezwykle bogata, ściśle związana na początku z kolonią fenicką, a następnie z Wandalami, Gotami czy nawet Arabami. Dziś chętnie odwiedzany przez Europejczyków, ale także turystów z za oceanu.

Podróż!

Z tym aspektem nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów, bowiem w mieście znajduje się międzynarodowe lotnisko, na które najtaniej w okresie wakacyjnym dostaniemy się z warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina za pośrednictwem linii Alitalia. Bilet lotniczy na rejs w obie strony będzie kosztował 1060 zł.

Co zobaczyć ?

„Kto nie widział Sycylii ten nie zrozumie Włoch. To bowiem jest klucz do wszystkiego”- słowa Goethego w całości oddają czym jest Sycylia. Palermo i w ogóle cała Sycylia jest skarbnicą kultury, historii i sztuki. Niesamowite jak w tym miejscu mieszają się ze sobą światowe kultury oraz religie. Meczety zlokalizowane są naprzeciwko kościelnych dzwonnic, a każda grupa przechodniów porozumiewa się ze sobą w swoim własnym ojczystym języku. Istne miasto bez podziałów i granic maksymalnie przesiąknięte wielomilionowym tłumem turystów spędzających tam gorące wczasy. Ikoną XIX-wiecznego miasta jest trzecia pod względem wielkości opera Teatro Massimo. Przedtem warto jednak udać się na romantyczny spacer wąskimi uliczkami i podziwiać sycylijskie zabudowania takie jak na przykład barokowe skrzyżowanie dróg Corso Vittorio Emanuele i Maqueda. Nie może nas również zabraknąć jako zwiedzających Pałacu Normanów, gotyckich kościołów czy Cattedrale di Palermo.

Nocleg!

palermoW poszukiwaniach hotelu z pomocą przychodzi nam internet. Za pośrednictwem strony internetowej www.esky.pl możemy znaleźć sobie hotel, który w idealnym stopniu dopasuje się do naszych indywidualnych potrzeb. Przedstawię jednak kilka gustownych, jakościowo dobrych obiektów, gdzie za hotelową dobę zapłacimy około 200 zł.

Jednym z godnych polecenia obiektów jest hotel Mercure Palermo Centro położony w odległości 15 minut od zabytkowej katedry. Posiada 92 pomieszczenia w stylowej beżowo-biało-czarnej kolorystyce dodatkowo wyposażone w klimatyzację, płaski telewizor i łazienkę. Kolejną propozycją jest Hotel Villa Archirafi znajdujący się niecałe 300 m od dworca w centrum Palermo. Posiada 40 pomieszczeń dysponujących balkonem z widokiem na ogród. W pokojach działa klimatyzacja, a podstawowym wyposażeniem jest telewizor i ładnie urządzona łazienka. Dużo większym obiektem jest Astoria Palace Hotel zlokalizowany 8 minut od plaży Mondello. Posiada 326 klimatyzowanych pokoi z przepiękną podłogą wyłożoną parkietem.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Spam protection by WP Captcha-Free

X